Що таке конверсія?

Добрий день. У минулій статті про переваги і недоліки індивідуальних і шаблонних дизайнів, ми зачепили таке поняття як конверсія. Сьогодні ж ми розповімо, що таке, ця конверсія, як вона визначається, від чого вона залежить, чому вона така важлива, і як збільшити її значення. Тож почнемо.

Для початку слід уточнити той факт, що не всі відвідувачі – потенційні клієнти. Конверсія ж, якраз визначає який відсоток з відвідувачів вашого сайту – ваші клієнти. Як визначити, хто є хто? Досить просто. Якщо користувач зайшов, подивився вашу стартову сторінку, почитав і покинув сайт – це просто унікальний відвідувач. Якщо користувач зайшов і зробив те, що від нього очікувалося для даного конкретного сайту (замовив товар, зареєструвався, написав відгук, прочитав опис події і т.д.) – це ваш клієнт. Порахувати конверсію можна за простою формулою. C/U * 100% = конверсія, де C – клієнти, а U – всі користувачі. На прикладі. Якщо у Вас є інтернет-магазин, у якому за 500 відвідувань було скоєно 7 замовлень, то Ваше значення конверсії дорівнюватиме 1.4% (7/500 * 100% = 1.4%).

Важливість такого коефіцієнту неможливо недооцінити. Що ж зупиняє користувачів від того щоб стати клієнтами? В першу чергу це не правильна цільова аудиторія. Рішення даної проблеми лежить на плечах маркетолога. Вам потрібно залучати на свій сайт людей, які зацікавляться тим, що Ви пропонуєте. Але це тільки один пункт.

Що ж ще може перешкоджати?

Погане оформлення сайту. Якщо ваш сайт зроблений в кислотних, ріжучих очі тонах, без конкретної стилістики; якщо він зроблений без правильно організованого меню і блоків сайту, з нечитабельним текстом, 10-ма обов’язковими і 25-ма необов’язковими пунктами при реєстрації – все це змусить вашого потенційного клієнта жахнутися і так і залишитися просто відвідувачем.

Що ж робити?

Виправляти сайт або створювати його відразу з урахуванням цих пунктів. Сайт повинен бути в приємних тонах, з єдиним, впізнаваним, цілісним дизайном. Вся структура повинна бути організована правильно, зрозуміла для всіх клієнтів. Текст повинен бути з читабельним шрифтом і правильних розмірів. При реєстрації постарайтеся уникати зайвих полів. Якщо Вам потрібно тільки ім’я користувача і його вік – запитуйте тільки ці дані. Подумайте двічі, чи всі поля які Ви хочете щоб були в полі реєстрації – Вам потрібні? Якщо ці поля не обов’язкові – приберіть їх. Краще мати користувача з мінімальним набором інформації, ніж не мати користувача взагалі. А необов’язкові дані завжди можна попросити заповнити через налаштування профілю.

Роблячи висновки: конверсія – це показник ефективності вашого сайту. Підвищується він тоді, коли власник сайту орієнтується на правильну цільову аудиторію та змінює свій сайт накраще, в напрямку легкості використання і розуміння. А зробити це, завжди допоможемо ми, команда Web-Lighthouse!

Більше новин